top of page

Hakkımızda

Alaybeyoğlu Avukatlık Bürosu 1970 yılında kurulmuş olup kurulduğu günden bu güne kadar geçen yarım asırda, bireysel ve kurumsal müvekkillerinin hukuki ihtiyaçlarına cevap verecek çözümler ile müvekkilllerine dürüstlük, şeffaflık ve gizlilik ilkelerini temel alarak hizmet sunmayı esas edinmiştir.

 

Gizlilik: 'Sır saklama ve gizlilik' avukatlık mesleğinin en önemli etik ilkelerinden biridir. Avukatlık büromuz, AB Avukatlık Meslek Kuralları ve 1136 sayılı Avukatlık Kanunu ile belirlenen gizlilik ve sır saklama ilkesini hassasiyetle uygulamaktadır. Avukatlık büromuz, müvekkillerine ait bilgi ve belgeleri mesleki sır kapsamında özel bir şekilde gizli tutmakta, üçüncü kişi veya kurumlarla hiçbir şekilde paylaşmamaktadır.

Şeffaflık: Avukat, mesleki faaliyetini icra ederken yapılan işin veya davanın aşamaları ve olası sonuçları hakkındaki hukuki görüşünü müvekkiline aktarmalıdır. Avukatlık büromuz, vekaletini aldığı müvekkillerini dava süreci ve yapılan işin aşamaları hakkında sürekli bir bilgi akışıyla bilgilendirmektedir.

Bağımsızlık: Hak arama özgürlüğünün güvencesi olan avukatlık mesleğinin icrasında 'bağımsızlık' etkin bir savunma için zorunludur. Avukat, mesleğini ifa ederken tüm kişi ve özellikle kamu kurumlarına karşı bağımsız hareket etmelidir. Avukatlık büromuz, bağımsızlık ilkesini mesleki faaliyetin önemli bir unsuru olarak uygulamaktadır

Avukatlarımız

Avukat Süleyman Çetin Alaybeyolu

S. Çetin ALAYBEYOĞLU - AVUKAT

1970 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Halen Alaybeyğlu Avukatlık Bürosu bünyesinde Kahramanmaraş Barosuna kayıtlı serbest avukat olarak mesleğini icra etmektedir.

20200622_171746_edited_edited.jpg

Yiğit Buğra ALAYBEYOĞLU - AVUKAT

2018 Yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Lisans eğitiminin ardından Londrada yurtdışı eğitimini tamamlamıştır. Alaybeyoğlu Avukatlık Bürosu bünyesinde Kahramanmaraş Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık mesleğini icra etmektedir.

bottom of page